Umöb 17,5 Adana’ da!

1993 yılından bu yana öğrenciler tarafından gönüllülük esasına dayalı bir biçimde gerçekleştirilen Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması’ nın 37.si Ece Sultan Karacık‘ ın da yer aldığı organizasyon ekibinin çalışmaları ile bu sene Adana’ da gerçekleşti.

Etkinlikte, farklı eğitim kültürlerinden gelen başta mimarlık öğrencileri ile farklı disiplinlerdeki tasarımcılar tanışma ve beraber çalışma fırsatını buldu. Türkiye’nin dört bir yanından gelen mimarlık öğrencileri bir hafta boyunca atölye, etkinlik ve gezilerde yer aldı.

26 Ocak- 3 Şubat tarihleri arasında ‘’Göç’’ teması ile Adana Çukurova Üniversitesi öğrencileri tarafından organize edilen Umöb 17.5 temayı farklı açılardan ele alan 8 atölyeye ve 80 katılımcıya ev sahipliği yaptı. Aynı zamanda kent gezileri, söyleşiler ve forumlarla zenginleşen bu bir haftada katılımcılar hem Adana’ ya hem de göçün Adana üzerindeki etkilerine dair izlenimler elde etti. Atölye sonuç ürünleri ise Çukurova Üniversitesi’ nde organize edilen olan bir buluşma ile katılımcılara sunuldu.