Eren Tümer’ in ikinci Kitabı “Yol” yayımlandı.

Eren Tümer’ in “Yol” ismini verdiği ikinci kitabı Vaveyla Yayıncılık etiketi ile yayımlandı.

“İnsana ait tüm belirtilerin silinmeye başladığı bir zaman dilimine odaklanan, artık ölümün kıyısına varmış ve bilinç dışına teslim olmuş bir zihnin dolambaçlı yollarında yürüyen kısacık bir metin. Sözcüklerin yetmediği yerde kendini çizgilere ve gölgelere bırakan uzun bir öykü.”

Arka Kapak;

Yürümesi pek kolay olmayan bir yol bu. Sözcüklerden, cümlelerden, nokta ve virgüllerden ibaret bir dilin anlatmaya yetmediği yerde çizgilerin, gölgelerin, karalamaların ve siluetlerin eşlik ettiği hüzünlü bir yol… Bir yürüyüşün eskizi…

“Tüm uykulardan ayrık ve kendi başına buyruk düşlerdi gördükleri. Sözcüksüz cümleler, ritimsiz şarkılar, uyaksız şiirler ve kahramansız kalmış kimsesiz öykülerdi kulaklarına çalınan. Işıksız kentler, renksiz peyzajlar, kıpırtısız insanlardı gözlerine ilişen. Tastamam bir yalnızlıktı bu, çoğulluğun içindeki yalnızlığın insanın göğsüne tıpkı bir öküzün oturuşu gibi ağır ağır çöküşü, yani adeta soluksuz bırakışı. Ve umudun, bir ömrün tamamını ölümle hiç hesaplaşmadan yaşamış olma hissi kadar imkânsız oluşu…”